مناظره دکتر پزشکیان و حجت الاسلام رهدار

 


به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود پزشکیان دیروز در مناظره‌ای سیاسی با حجت الاسلام احمد رهدار از شاگردان آیت الله مصباحی یزدی در محل تالار شیخ مفید دانشگاه قم با اشاره به سخنان رهدار مبنی بر اینکه آقای پزشکیان و دوستان اصلاح‌ط‌لب او راه خود را از راه امام جدا کرده‌اند، اظهارداشت: حاج آقا دم از معنویت می‌زند در حالی که می‌گوید دیروز تازه از طریق اینترنت مرا شناخته امروز می‌گوید من یقین دارم که شما این جوری هستید. اگر این معنویت است که وای به حال معنویت. 

پزشکیان درپاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا دولت اصلاحات کار را به جایی کشاند که امروز بعد از گذشت ۶ سال از آن دولت هنوز نمی‌توان بی‌حجابی را حل کرد، گفت: آن چیزی که در خیابان‌هاست مجموعه کارهای ما مسوولین از چپ و راست است. 

پزشکیان در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه آیا نباید آقایان موسوی و کروبی کنار گذاشته شوند و از آن‌ها به دلیل اینکه فتنه آفریدند اعلام برائت کنیم گفت: من یک دانشگاهی‌ام و نمی‌توانم با ادبیات شعاری صحبت کنم. اگر کسی جرمی کرده باید در دادگاه به جرم او رسیدگی کرد نه اینکه با شعار او را مفسد فی الارض معرفی کنیم. 

وی خاطرنشان ساخت: در سال‌های اولیه انقلاب آیت الله مشکینی برای من و دوستانم درس اخلاق گذاشته بود و می‌فرمود اگر کسی را به عنوان متهمی گرفتید حق ندارید حتی یک سیلی به او بزنید و می‌فرمود قانون کسی را که مجرم است باید به دادگاه برده و محاکمه قانونی انجام دهد و به همین دلیل بنده نمی‌توانم به یکباره کسی را مفسد فی الارض معرفی کنم. 

وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات یادآور شد: ۳۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد از شما می‌خواهم یک مسوول را معرفی کنید اعم از وزیر، رییس جمهور، استاندارد و... که امروز منحرف یا مفسد فی الارض معرفی نشود؛ این نشاندهنده این است که یک‌جای کار ما می‌لنگد. باور کنید من آدم خوبی بودم و وارد سیستم حکومت شدم و الان اینکه می‌بینید شدم. 

پزشکیان تاکید کرد: امروز کار ما به جایی رسیده آن چیزی که ارزش ندارد آبروی مسلمان است و مثل آب خوردن این‌ها برده می‌شود. اگر این مسلمانی است وای به حال مسلمانی. 

وی با اشاره به سخنان دانشجوی سوال کننده مبنی بر اینکه چرا آقای موسوی و کروبی قانون اساسی و خط امام و رهبری را زیر سوال بردند، گفت: شما می‌گوید فلان شخص چرا گناه کرد. کاری ندارد خودش را صدا کنید و از خودش بپرسید. 

پزشکیان در پاسخ به اظهارات رهدار مبنی بر اینکه با زور می‌توان مملکت را درست کرد،گفت: ادبیات من با این آقا فرق دارد و به همین دلیل آنچه را که می‌گوید قبول ندارم؛ اگر خدا می‌خواست همه را در روی زمین مومن خلق می‌کرد اما این کار را نکرد و همه را برای انتخاب راه آزاد گذاشت حالا شما می‌خواهید به زور مردم را مومن به دین خود کنید. 

وزیر بهداشت و درمان دولت اصلاحات در پاسخ به این صحبت‌های رهدار مبنی بر اینکه اگر شما اصلاح طلبان کنار بکشید ما اصولگرایان مملکت را درست می‌کنیم، گفت: اصلا ما کشیدیم کنار، شما یک جا به عنوان الگو بسازید و به جامعه عرضه کنید. اصلا نمی‌خواهد جامعه را درست کنید یک مدرسه اسلامی درست کنید تا همه، محبت و صداقت و انصاف را در آن ببینند. به خدا قسم یک چنین مدرسه‌ای را درست کردید من برای ساختن مدارس دیگر به شما التماس می‌کنم. 

پزشکیان در پاسخ به این بخش اظهارات رهدار مبنی بر اینکه تمام حرف‌های اصلاح طلبان به گونه‌ای بود که آمریکا خوشش آمد، گفت: من در آمریکا بودم و برگشتم، اما شما ممکن است بروید و بر نگردید. 

وی افزود: این ادبیات که یک عده را متهم و به آن‌ها اتهامات مختلفی را بچسبانید مشکلی را درست نمی‌کند. اینقدر حرف نزنید و اگر می‌توانید در عمل مملکت را بسازید. 

پزشکیان اضافه کرد: زمانی که دولت فعلی روی کار آمد تمام اعضای دولت سابق حتی در شهرستان‌ها را عوض کرد. در حالی که این روش درست نیست. 

وی افزود: من همین الان اگر به سراغ کار پزشکی بروم برای انجام هر عمل ۱۵ میلیون تومان می‌گیرم و نیازی به دو میلیون حقوق مجلس ندارم شما مرا نشناختید و دائم تهمت می‌زنید؛ اگر مسلمانی این است که کسی دنبال شما نمی‌آید. 

پزشکیان در پاسخ به سوال یکی ازدانشجویان مبنی بر اینکه چرااز موسوی و کروبی که سران فتنه‌اند اعلام برائت نمی‌کنید، گفت: آن چیزی که به من دیکته می‌کنید را نمی‌توانم به عنوان نظر خود بگویم و این را هم بدانید بنده به چیزی که معتقد نباشم می‌گویم معتقد نیستم. 

وی با تاکید بر اینکه من همواره با اعتقاد به خدا و برای اعتبارم زندگی کرده‌ام، گفت: بنده در دوران ریاست خود در دانشگاه تبریز اولین کسی بودم که در ایران گفتم که پسر‌ها حق ندارند دختر‌ها را معاینه کنند و برای این اثباتم بسیار تحت فشار قرار گرفتم اما روی آن ایستادم. 

پزشکیان اضافه کرد: با زور و جنجال آفرینی و فحش نمی‌توان به نتایج مطلوبی رسید و کشور را اداره کرد. 

وی افزود: در خانواده خودمان زن و دختر بی‌چادر نداریم اما روش‌های زور و فشار را نمی‌پذیرم. 

وزیر بهداشت ودرمان دوره اصلاحات گفت: باور کنید ادبیاتی که دشمنی و تنفر را در جامعه ایجاد می‌کند ادبیات درستی نیست بلکه باید کاری کنیم تا همگان را به نظام جذب کنیم. 

وی در پایان به بیان اینکه ادبیات ما در تبلیغ اسلام و تبلیغ نظام باید اصلاح شود، گفت: اگر می‌خواهید مملکت درست شود باید با همه مثل انسان برخورد کنیم.

 

 

برای رعایت انصاف، سخنان حجت الاسلام رهدار در این مناظره در زیر آورده شده است:


به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، حجت الاسلام احمد رهدار در مناظره سیاسی با مسعود پزشکیان از نمایندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در محل تالار شیخ مفید دانشگاه قم در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه شما چگونه خود را پیرو حقیقی خط امام می‌دانید در حالی که دوستان شما نظرات امام خمینی (ره) را برعکس کرده و دم از دوستی با اسرائیل می‌زنند و همچنین می‌گویند مجلس در راس امور نیست؟ اظهار داشت: ما راه خودمان را از امام جدا نکرده‌ایم. بلکه آقای پزشکیان و دوستان اصلاح طلب ایشان هستند که راه خودشان را امام جدا کردند، زیرا امام گفت جوری حرف نزنید که آمریکا خوشش بیاید اما آقایان پاسخ دهند کجا حرف زدند که آمریکا خوشش نیامد. 

وی افزود: در هشت سال دولت اصلاحات به دروغ به مردم تلقین کردندکه امام گفته آب و برق باید مجانی باشد، در حالی که ما باید فرا‌تر به سخنان امام نگاه کنیم و معنویت و عرفان از سخنان ایشان بگیریم. 

شاگرد مصباح یزدی گفت: من جبهه بودم در حالیکه این دلیل برتری نیست زیرا آقای آقاجری هم در جبهه بود اما چند سال قبل گفت تقلید کار میمون است. 

وی اضافه کرد: آقای پزشکیان! اینقدر شعار ندهید من جبهه بودم، چرا که بسیاری از منافقین هم جبهه بودند و بسیاری از جبهه رفته‌ها هم اعدام شده‌اند. 

وی درادامه در پاسخ به اظهارات پزشکیان مبنی بر اینکه نمی‌توان با زور اعتقادات مردم را عوض کرد، گفت: آقای پزشکیان! شما تخصص در پزشکی دارید لطفا در مسایل دینی و فرهنگی وارد نشوید چرا که حوزه تخصصی ماست و ما خودمان آن را حل می‌کنیم. 

شاگرد مصباح یزدی تاکید کرد: اتفاقا با زور می‌توان فرهنگ را درست کرد و در صدر تاریخ درست هم کرده‌اند اگر چه جنس فرهنگ از زور نیست. مثلا رضاخان با زور چادر را از سر زنان مردم برداشت و بعد از سال‌ها که گفتند حجاب یا عدم حجاب اختیاری است خیلی هم چادر بر سر نگذاشتند. به همین علت هم می‌توان با زور هم فرهنگ حجاب یا بی‌حجابی را نهادینه کرد. 

وی افزود: اصلا برای همین است که در اسلام به اصل جهاد تاکید شده و خداوند قدرت عصبانیت و قوه قهریه را به ما داده تا در جای لازم داد بزنیم و شمشیر بکشیم. قانون مساوی اجبار است اما اجبار فقط زور نیست. 

وی خطاب به پزشکیان گفت: شما در حال حاضر مجبورید که حرف‌های ما اصولگرایان را تکرار کنید تا در جامعه دیده شوید. 

رهدار در ادامه در پاسخ به سوال دانشجوی دیگری مبنی بر اینکه موضع خود را نسبت به آقایان بقایی، مشایی و جوانفکر مشخص کنید، گفت: جریان من هیچگاه آن‌ها را تایید نکرده و احمدی‌نژاد هم زمانی که قهر کرد جریان اصولگرا او را در منگنه گذاشت تا بداند ما آدم او نیستیم. 

وی افزود: ما مشایی و بقایی را نقد کردیم پیش از آنکه اصلاح طلبان آنها را نقد کند پس ما در مقابل انحرافات می‌ایستیم. 

وی در پاسخ به اظهارات پزشکیان مبنی بر اینکه بسیاری از افرادی که وارد سیستم حکومت شدند تغییر کردند، گفت: آقای دکتر! می‌پذیرم که بسیاری از بچه‌های خوب نظام وقتی آمدند پای کار دچار اشکالاتی شدند چرا که سیستم ما دارای اشکالاتی است. 

وی افزود: جریان فتنه ارزش‌های ما را زیر سوال برد و به رهبری به امام خمینی (ره) به امام حسین (ع) توهین و با رادیوهای بیگانه صحبت کردند. شما یکبار بگویید من از آمریکا بیزار هستم. 

رهدار در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه اگر امام خمینی مالک کشور بود اینقدر نام او را جلو می‌آورید در حالی که خود امام خمینی فرموده مردم صاحب این مملکت هستند؟ گفت: حرفهایی که امام خمینی زد با ۹۸ درصد رای مردم تایید شد. 

رهدار در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا شما از آقای پزشکیان ایراد می‌گیرد که چرا از نهج البلاغه می‌گوید و باید در این جلسه از خط امام خمینی سخن بگوید؟ گفت: من یک بار هم گفتم خط امام خمینی از خط امام علی (ع) جدا نیست اما در این جلسه دعوت شدیم تا از امام خمینی (ره) حرف بزنیم خط امام (ع) از حضرت ابراهیم هم جدا نیست اما در این جلسه نیامدیم از حضرت ابراهیم (ع) حرف بزنیم. 

وی افزود: من تعجب می‌کنم که چرا آقای دکتر پزشکیان یکبار نگفت من سرباز سید علی خامنه‌ای هستم. 

شاگرد آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به یکی از سوال دانشجویان مبنی بر اینکه چرا آقای موسوی و کروبی بدون حکم دادگاه در زندان خانگی به سر می‌برند،گفت: اجرای قانون محدودیت‌هایی دارد؛ بنی صدر یک خائن بود و وقتی با لباس زنانه به فرودگاه رفت تا از مملکت فرار کند ماموران او را شناسایی کردند و به امام خمینی (ره) زنگ زدند و گفتند بنی صدر با لباس زنانه قصد فرار دارد و امام خمینی فرمودند که بگذارید فرار کند. بعدها که دلیل این کار را از امام پرسیدند ایشان گفت در آن شرایط اگر بنی صدر دستگیر می‌شد باید به دادگاه می‌رفت و دادگاه هم باید حکم اعدام را برای او صادر می‌کرد اما در زمانی که پیچ انقلاب را سفت نکرده بودم و قرار بود این حکم اجرا شود در دنیا به ما می‌گفتند که چرا کسی که 70 درصد رای مردم را دارد اعدام کردید. آزاد بودن برای افرادی چون موسوی و کروبی خودش زندان است زیرا اگر آنها دادگاهی شوند به دلیل اینکه جرمشان جرم امنیت ملی است باید اعدام شود و نظام هم در شرایطی نیست که آنها را اعدام کند زیرا حقوق بشر دنیا پدر ما را در می‌آورد. 

وی افزود: جریان اصلاحات به زباله دان تاریخ رفت و مردم و تاریخ آنها را محاکمه می‌کنند.

 
/ 0 نظر / 20 بازدید